Kontrolerka/Kontroler ds. Finansów

Data:5 sie 2023

Lokalizacja:Strykow, Lodzkie, PL, 95-010

Firma:Corning

JAKIE BĘDĄ TWOJE ZADANIA:

  • Dostarczanie wewnętrznych i zewnętrznych danych finansowych dla jednostek biznesowych oraz zapewnienie integralności i kompletności danych finansowych
  • Asystowanie w zakresie rozwoju i utrzymania procesów planowania i budżetowania (zamknięcie miesiąca, prognoza budżetowa, plan 5-letni), przygotowania sprawozdań finansowych i zarządczych, procedur oraz prezentacji wyników
  • Udział w obliczaniu rocznych kosztów standardowych
  • Identyfikowanie inicjatyw redukcji kosztów i zatwierdzaniu finansów Capex, pomoc we wdrażaniu audytów
  • Współpraca z liderami biznesowymi w celu podejmowania kluczowych decyzji operacyjnych oraz z innymi działami, aby wspierać i wyjaśniać kwestie finansowe dla operacyjnej strony biznesu
  • Ocena wyników finansowych i/lub operacyjnych oraz podsumowanie wyników, przegląd i analiza sprawozdań finansowych i budżetowych pod kątem dokładności
  • Wdrażanie i proponowanie inicjatyw mających na celu poprawę codziennych operacji (np. ORM, IT, procesy biznesowe)
  • W razie potrzeby nadzorowanie zespołu, ustalanie priorytetów i dostosowywanie się do ogólnych celów i zadań firmy

NASZE OCZEKIWANIA:

  • 5 lat doświadczenia w kontrolingu, mile widziane doświadczenie w międzynarodowym przedsiębiorstwie produkcyjnym
  • Znajomości podstawowych zasad rachunkowości zarządczej i finansowej
  • Bardzo dobrej znajomości j. angielskiego
  • Umiejętności szukania powiązań między działalnością biznesową i wynikami finansowymi
  • Chęci do pracy w międzynarodowym środowisku
  • Znajomości Excela: tabele przestawne, VLOOKUP, SUMIFS
  • Umiejętności pracy z dużą ilością danych będzie dużym atutem – Power Query, Power Pivot, Data Relationships
  • Doświadczenia w pracy z systemem ERP, najlepiej SAP

ZAPEWNIAMY:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i kompetencji
  • Premie roczne
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Elastyczne godziny pracy
  • Dofinansowanie do karty MultiSport
  • Wczasy pod gruszą
  • Benefity dla rodziców (wypoczynek dla dzieci, wyprawki szkolne i przedszkolne, upominki dla dzieci na dzień dziecka)
  • Przystosowanie zakładu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami